Breadcrumb

27 november | Ischa en Rosa uit 1Q

Donderdag 26 november was op zowel Socrates als Athena onze zogenaamde 'propaganda-avond': een toneelavond waarop de brugklassen kunnen laten zien wie ze zijn. Ischa en Rosa uit 1Q schreven een mooi verslag.

Het was gisteravond propaganda-avond; dat was echt superleuk!!!!! De avond werd georganiseerd door de leerlingenraad van het SGL. Een leuk openingsstuk dat je met je brugklas opvoert om jezelf voor te stellen. Het stuk wordt bedacht door 3 of 4 vierdeklassers die een superleuk stuk voorbereidden dat wij konden opvoeren! 

De voorbereiding

Je oefent vaak tijdens dramales en mentorles. Dit ging niet allemaal even goed. Er waren echt wel een paar keren dat wij uiteindelijk in de slappe lach lagen. Je neemt het op tegen verschillende brugklassen voor een mega lekkere taart. Je oefent met het jeugdtheater huis om het lekker professional te maken. Het is echt een leuke kans om uit je comfortzone te gaan, en kennis te maken met je klas. 

Je oefent met de generale repetitie al op het podium. Bij ons ging het liedje helemaal fout, want niemand had geoefend, maar de rest van het stuk kwam echt in zijn waarde op het podium. Voor de show begint, verzamelt de klas in een lokaal en bouwen daar een feestje. Er wordt muziek gedraaid. Andere klassen komen ook meedoen, en er is chips en sinas. 

Het optreden

Door corona zaten wij in het lokaal naar de livestream van de andere klassen te kijken. Bij velen komen de zenuwen nu al opdagen. Tijdens het optreden sta je op de gang te wachten tot je aan de beurt bent. Aan het einde van het toneelstuk zing je een leuk eindlied dat ook is geschreven door de vierdeklassers. Op alle foutjes na was het superleuk en supergrappig om te zien. Iedereen zat helemaal in zijn rol! Alle jongens die meisjes speelden waren echt kapot grappig met hun pruiken op! De meiden met een capuchon op die jongens speelde waren ook lekker succesvol bezig! We dansten lekker, en je merkte dat iedereen genoot.

Aan het einde wordt de winnaar bekend gemaakt. Wie zou het worden? Iedereen zat met ingehouden adem te wachten. En toen….. de winnaars zijn…. 1Q!!!!!Iedereen gilde en schreeuwde en we begaven ons naar het podium. Hier moesten we nog een keer ons leuke liedje zingen en toen kregen we de taart. We gingen weer naar het lokaal en we aten de taart en zette muziek op. Ook als we niet hadden gewonnen, was dit een hele leuke ervaring! 

Dankjewel dat je dit hebt gelezen!
Groetjes Ischa en Rosa uit klas 1Q! 

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.