Breadcrumb

21 maart | Siward Tacoma

Stravinsky's Oedipus en Samy Moussa's Antigone. Klassiekers gemixt met de moderne tijd, dat waren de ingredi├źnten voor een indrukwekkende middag en avond in de Amsterdamse Opera!

30 leerlingen uit de muziekclusters zagen en hoorden een uitvoering van een knap tweeluik: Igor Stravinsky's uitbeelding van het drama van Oedipus (de koning die een vreselijke voorspelling wil ontvluchten, maar het noodlot juist tegemoet gaat), gevolgd door Samy Moussa's visie op Antigone, de dochter (en zus) van Oedipus, die dapper opstaat tegen een immoreel regime (zij begraaft haar broer, tegen het verbod van koning Kreon in). Antieke girlpower op zijn indrukwekkendst!

's Middags een workshop: we leerden over zang en dans, over het verhaal (aanvullend bij wat we op school al deden), en over de vele aspecten van opera- en balletproductie. We zagen de kostuumateliers en spraken een violiste uit het orkest, we leerden dansen en zingen tegelijk. 

's Avond de uitvoering: Stravinsky was groots, Moussa's moderne stuk overdonderend. Antigone, gedanst door een geweldige balletsoliste was een onvergetelijk, ontroerend drama.

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.