Breadcrumb

19 juni

Vijfde klassers hebben de mogelijkheid om hun talenten, hun goede wil, hun enthousiasme en vrije tijd in te zetten voor een Mas. Een Mas op het Stedelijk is een vrijwillige Maatschappelijke Stage. Coördinator Saskia Hakkaart organiseert al meer dan 10 jaar Maatschappelijke stages voor leerlingen uit klas 5. In een eerder nieuwsitem heeft u al kunnen lezen hierover, nu het vervolg!

Dit jaar hebben meer dan 170 leerlingen uit klas 5 een Mas gedaan. Een prachtig resultaat. Leerlingen hebben kunnen kiezen uit een scala van activiteiten:

We hebben een maatjesproject met drie scholen (de Merenwijkschool, de Viersprong en de Springplank). In dit project ondernemen leerlingen 8 activiteiten met hun basisschoolmaatje. Het motto is ‘Maak elkaars wereld groter’. Op het evaluatieformulier schreef een basisschoolleerling: ‘Ik wilde dat dit een eeuwigheid zou duren!’ Een groot compliment dus!

Andere leerlingen gaven bijles en leesondersteuning op vier scholen, brachten thee en koffie rond bij verzorgingshuis de Lorentzhof of hielpen mee met tal van activiteiten bij het verzorgingshuis de Parelvissers, zoals een wandeling langs de Vliet met ijsjes toe. Samen met  M25 organiseerden onze leerlingen ook activiteiten voor kinderen uit het AZC en kinderen uit Oekraïne. Zo bezochten zij de Bubbeljungle in Leiderdorp, compleet met midgetgolf/lasergame/slushpuppies en frietjes, en was er een boottocht voor dak- en thuislozen uit Leiden. Als laatste willen we de noodopvang in Leiderdorp noemen. Heel veel leerlingen hebben taarten gebakken en op een bijzondere wijze meegedaan aan het Taart en Thee- project voor de vluchtelingen die hier verblijven.

Coördinator Saskia Hakkaart is enorm trots en blij met de inzet van zoveel leerlingen die iets voor een ander willen betekenen: "Mijn motto is dan ook ‘Gebruik je Hoofd maar ook je Hart’, gezien de enorme betrokkenheid van onze leerlingen bij talloze projecten is dat zeker gelukt."

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.