Breadcrumb

21 juni | Kees van Welzen

De Biologie Olympiade Junior is een jaarlijkse wedstrijd voor de onderbouw van het havo en vwo. Na een landelijke voorronde met meer dan 6.000 deelnemende leerlingen en een halve finale aan de Aeres Hogeschool van Almere waren er nog twee leerlingen van het SGL over in de finale van de Biologie Olympiade Junior 2022.

Twee dagen lang werd er aan de Hogeschool Inholland in Amsterdam gebuffeld door de 8 vwo finalisten. Colleges over DNA en veredeling van tomaten werden gevolgd door laboratoriumwerk waar erfelijke eigenschappen werden onderzocht. Een poster en presentatie over de onderzoeksresultaten en een toets bepaalde uiteindelijk wie zich de winnaar mocht noemen. In een warme collegezaal op een snikhete vrijdagmiddag was het nog even zweten voor de kandidaten. Oplopend van 8 naar 1 werden de winnaars bekend gemaakt. Luca Kabo behaalde een zeer verdienstelijke 8e plaats. En toen was het lang wachten totdat duidelijk werd dat Kobus de Visser zich een jaar lang de beste VWO leerling van Nederland mag noemen. De biologiesectie is apetrots op Kobus en Luca! Naast vele mooie prijzen is er ook een wisselbeker. Die staat niet in de prijzenkast maar is te bewonderen in lokaal 002 tussen alle opgezette dieren en modellen.

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.