Breadcrumb

21 mei | Marianne Buring

Derdeklassers van Socrates mochten naar de 3500e voorstelling van de musical Soldaat van Oranje in de theaterhangaar op vliegveld Valkenburg.

'Op sommige momenten had ik een lach op mijn gezicht en op andere liepen er tranen over mijn wangen'


 foto: Samuel van Leeuwen.

 

Leerlingen gaven aan dat ze de impact van de Tweede Wereldoorlog, behandeld op deze manier, beter begrepen. Ze zagen veel historische gebeurtenissen terug in de musical. We mochten ook nog op de foto met de hele cast! Vanwege de regen lukte het helaas niet om een foto te maken bij de Dakota (het vliegtuig waarin 'Wilhelmina' aan het eind van de voorstelling in Nederland terugkeert) maar wel van de Leidse studentensociëteit Minerva. 

 

Aanwezig waren de producent Fred Boot, directeur van War Child Ernst Suur en jongerenambassadeur en voormalig vluchtelinge uit Afghanistan BaharaHamidy ( https://www.warchild.nl/bahara-hamidy/). Uit elke derde klas heeft namelijk een groep van vier leerlingen met het door War Child ontwikkelde lespakket gewerkt. Zij werden hierover ook nog geïnterviewd. De leerlingen (Puck en Elin uit 3C, Aaron uit 3E en Gadeh uit 3A) deden het super goed!  

 

Een paar reacties van leerlingen:  

 

 

Rohan (3B): 'Ik heb deze musical nog nooit gezien en ik vond het fijn dat niemand spoilers gaf want ik werd zeer verrast zoals wanneer je het vliegtuig zag rijden. Het heeft in mijn hoofd meer leven aan WO2 gegeven omdat het dit keer niet in boeken stond maar werd geactiveerd. Het heeft me ook meer geleerd hoe het in Nederland met het verzet ging waar ik voor de voorstelling vrijwel niets vanaf wist. Af en toe grappige scenes verbraken de spanning wat ik goed vond (...).'  

 

Caroline (3B): 'Toen ik hoorde dat we naar SvO mochten vond ik het heel gaaf en had ik hoge verwachtingen. Het bezoek overtrof mijn verwachtingen. Ik vond de draaiende theaterzaal heel gaaf. Zo kwam je telkens in een nieuwe ruimte terecht waardoor het verhaal nog realistischer werd. Ik vond de acteurs heel goed en ze konden allemaal wonderbaarlijk goed zingen. Ik vond de scenes op het strandje het leukst omdat er echt water was en er de meeste sensatie en actie was. Na afloop van de voorstelling vond ik het ook een erg leuke verrassing dat we op de foto mochten gaan met de cast. Zo kon ik ze ook van dichtbij zien (ik zat namelijk achteraan in de zaal).'

'Welke malloot betaalt nou bijna 100 euro voor een musical dacht ik eerst. Mijn gedachten waren echter compleet veranderd na het bezoek aan de musical: de zaal draait rond, goede sound effects, leerzaam en een heel mooie herinnering.'

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.