Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina

Breadcrumb

3 februari | Frank Zeven

​​​​​​​Zondagmiddag 2 februari waren er twee teams van het Stedelijk Gym die hoopten hun Klassieken zó goed te kennen dat ze zich zouden kunnen plaatsen voor de grote Finale op 20 maart.

Twee viertallen, één van Athena en één van Socrates, traden aan in de Caesar-zaal in het Rijksmuseum van Oudheden. Daar werden tussen 13.00 en 16.15 uur vele vragen op hen afgevuurd - dus niet zomaar een quizje!

Van het herkennen van een vaastype (een kylix) tot een filmfragment uit “Life of Brian” waar de leerlingen uit eigen kennis het Latijn van Brian (die “Romanes, eunt domus” op een muur had gekalkt) moesten verbeteren naar “Romani, ite domum”.

Twaalf teams uit de regio deden mee. Nummer 1 tot en met 3 zouden een plek verdienen in de grote finale, waar ook de Belgen meestrijden. Een trotse begeleider zag team Socrates op plek 3 eindigen en team Athena op plek 4. Voor allebei een mooie prestatie en voor Socrates dus een vervolg!

Elanor van Kleef, Bart Pieper, Sam van Hoijtema en Alexander Pizarro de la Iglesia, gefeliciteerd!