Breadcrumb

18 maart | Maartje Heinrich

Vrijdag 15 maart zijn docenten en leerlingen naar een opgraving in Valkenburg gegaan. Het was een feestelijke aftrap van de archeologieclub, en we hebben veel gezien!

 

Eerst kregen we een algemene introductie van een van de archeologen, waarbij we verschillende mooie vondsten hebben mogen zien. Hieronder bevond zich ook een Terra Sigilata scherf, waarin een naam was gegraveerd. Het gaat hier hoogstwaarschijnlijk om de eigenaar van het bekertje. 

 

Na een korte stop bij de vrijwilligers die de nieuwe vondsten aan het wassen waren, zijn we (vrij letterlijk) de modder ingedoken. Tijdens de rondleiding op de opgraving hebben we enkele Romeinse sporen en structuren mogen zien, waaronder een sloot en een brug uit de Romeinse tijd. Die brug was net gevonden!

 

Het was een zeer geslaagde dag, en we kijken uit naar veel nieuwe avonturen.

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.