Breadcrumb

11 juni

Afgelopen maand hebben dertig gasten op uitnodiging van leerlingen een bezoek gebracht aan de lessen maatschappijleer.
De uitnodigingen, de gesprekken, de vragenrondes en de debatstellingen waren onderdeel van het maatschappijleer PO ‘Gast in de Klas’.

Leerlingen hebben geleerd dat mensen benaderbaar zijn en graag komen vertellen over diverse thema’s gerelateerd aan pluriforme samenleving. De gast moest door hen goed ingeleid worden, waarna zij het gesprek met hen aangingen en vervolgens was er ruimte voor debat en vragen.

We hebben als sectie maatschappijleer deze opdracht als pilot uitgezet. Het was spannend voor ons en voor de leerlingen of er interessante gasten konden en ook wilden komen. De afgelopen weken hebben bijzondere gasten de school bezocht, gasten die anders wellicht nooit het woord hadden gekregen.

Enkele gasten op Socrates waren: Jerry Afriyie van Kick Out Zwarte Piet, Remke Verdegem van het Trangender Netwerk, Jehova getuigen, Hizkia de Jong van Artsen Zonder Grenzen, Samuel Ekpo van de migrantenkerk uit Zoetermeer, de bekende columniste Hasnae Bouazza, vertegenwoordigers van Schreeuw om Leven, Vluchtelingenwerk, hoogleraar Humanitaire studies Thea Hilhorst en de bekende acteur en auteur Abbie Chalgoum. De leerlingen hadden Abbie uitgenodigd nadat ze met docent Hakkaart een voorstelling van hem hadden bezocht. Zijn verhaal was enorm indrukwekkend. Een verhaal over migratie en over huiselijk geweld.

Op Athena kwamen Peter van der Velden, de burgemeester van Leiden langs. Andere gasten waren onder andere actievoerders van Extinction Rebellion, een imam die werkzaam is in het gevangeniswezen, Leids gemeenteraadslid voor GroenLinks Ahmad Kargin en Statenlid namens de PvdA Marleen Maat. Ook regisseur van Birds Dalton Jansen was uitgenodigd. Birds is een prachtige voorstelling over de ervaringen van jongeren in jeugdinstellingen.

Al met al zeer bijzondere gasten die allen een indruk achter hebben gelaten die bij de leerlingen niet snel zal vervagen. De leerlingen vonden het een spannend PO (gaat het wel lukken om iemand naar school te krijgen), maar uiteindelijk waren we allemaal erg enthousiast. Het waren mooie gastlessen waarbij we kennis hebben gemaakt met alle uithoeken van de pluriforme samenleving.

 

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.