Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina

Breadcrumb

27 juni | Judith Nobels


Twee weken geleden kreeg Elise Tans uit 6D niet alleen te horen dat ze geslaagd was, ze ontving ook een opmerkelijk bericht van het Poëziepaleis. Met haar gedicht Cholera was ze een van de honderd winnaars geworden van de dichtwedstrijd Doe maar dicht maar, editie 2019!

Dit was tamelijk onverwacht omdat Elise al in klas 5 haar gedicht had ingestuurd en dus technisch gezien had meegedongen naar de prijs van 2018...
Hoe het ook zij, haar gedicht is er niet minder goed om en verdient het absoluut om in de bundel met honderd winnaars te worden opgenomen! Oordeelt u zelf maar; het gedicht vindt u hier. Gefeliciteerd, Elise!  

 

Cholera

Ik wil graag dat mijn kind de waterpokken krijgt

Daar wordt hij sterk van

Daar krijgt hij karakter van

Daar krijgt hij sterke botten en tanden van

Nee, dat is melk

 

Ik heb keeltyfus

Werkt die wel?

Nee, die heb ik zelf al

Ik heb ook een dubbele van hooikoorts

Wil je ruilen voor diabetes?

 

Diabetes was toch alleen voor dikke mensen

Ja, maar ik heb een speciale vorm

Een hele zeldzame

exotische variant

Wil jij ‘m ook?

Het mag een hoop kosten

Maar dan heb je ook wat