Breadcrumb

17 juni | Jaap Toorenaar en Myra Nijhof

Vanaf dinsdagmiddag 4 juni bezochten veertien vijfdeklassers van het Johanneum, onze partnerschool in Hamburg, onze stad en onze school. Ze namen deel aan een uitwisseling met leerlingen uit de vijfde klas, die de secties Duits en Klassieke talen jaarlijks organiseren.

 

De Duitse gasten woonden lessen bij, werden rondgeleid in het Museum van Oudheden en verzamelden daar informatie voor het voorbereiden van groepspresentaties gezamenlijk met onze leerlingen. De leerlingen uit Hamburg kregen een historische stadswandeling in Leiden. Vrijdag maakten ze tijdens een bootrondvaart kennis met de geschiedenis van Amsterdam. 

 

Het hoogtepunt van het middagprogramma vormde het bezoek aan het Anne Frank Huis. De deskundige inleiding deed de tijd van Anne Frank herleven en riep bij de leerlingen vragen op die steeds nog actueel zijn. Op zaterdag kregen de Duitse gasten een gevarieerd programma aangeboden door de gastouders, waarna we ’s avonds samen genoten van de culinaire kunst in het Pannenkoekenhuys Oudt Leyden. 

 

Het was een erg leuk project; de leerlingen waren erg gemotiveerd! Terwijl in het naburige lokaal gestemd werd voor Europa, brachten onze leerlingen de Europese samenwerking al in praktijk. 

 

Myra Nijhof en Jaap Toorenaar 

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie-instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.