Breadcrumb

5 februari | redactie

De prestigieuze Jan Kijneprijs is gewonnen door Rik van der Linde en Rafaël Houkes voor hun bijzondere wiskunde-onderzoek. Het is de eerste keer dat leerlingen van onze school deze trofee mee naar huis mogen nemen.

Het is al prachtig dat je als vijfdeklasser mag meedoen aan PreUniversity, het uitdagende programma van de Universiteit Leiden voor getalenteerde middelbare scholieren. De deelnemers komen van meer dan veertig scholen in de directe regio, maar ook daarbuiten. Om tussen al die knappe koppen het best gewaardeerde onderzoek af te leveren, is een prestatie die moeilijk te overschatten is. 

Rik en Rafaël deden hun onderzoek over elliptische krommen in de wiskunde. Ze deden hun onderzoek al enige tijd geleden - door corona is de uitreiking uitgesteld. Inmiddels zijn ze oud-leerlingen en studeren ze. De prijs is voor de school een prachtige verrassing. In het onderstaande artikel van de Universiteit Leiden kun je meer lezen over het winnende onderzoek.

We zijn apetrots op onze wiskundereuzen Rik en Rafaël!

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.