Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina

Breadcrumb

26 november | Jael Moonlion en Alessandro Paun

Op 19 november kwamen onze gasten uit Bremen aan. Diezelfde dag hebben we een speurtocht gedaan door Leiden, om hen kennis te laten maken met de stad. Verder hebben we deze week veel activiteiten gedaan in het thema astronomie.

Zo hebben we dinsdag veel geleerd over drie belangrijke onderwerpen: Spectroscopie, het Dopplereffect en de wetten van Kepler. Daarna deden we een sportactiviteit: springen in JumpXL. Na afloop gingen we pizza & pasta eten bij Karalis. In de avond zijn we naar de sterrenwacht gegaan. Al met al een hele gezellige en drukke dag!

De volgende dag gingen we naar de universiteit. Daar hebben verschillende mensen ons verteld over het ontdekken van “for instance” exoplaneten en donkere materie. In de middag waren we vrij. Veel mensen zijn toen naar de stad gegaan om te shoppen, foto’s te maken en gewoon rond te lopen. In de avond kwamen we weer bij elkaar om te bowlen en avond te eten.

Donderdag verzamelden we op Socrates, waar we het Science café hadden, toen gaven we in groepjes presentaties aan elkaar over foto’s van de ruimte. Rond de lunch gingen we naar Amsterdam. Eerst gingen we naar het Rembrandthuis en daarna hadden we vrije tijd.

Vrijdag aten we met zijn allen op Socrates en deden we de grote Sis Quiz. Daarna moesten we helaas afscheid nemen van onze Duitsers. We hebben enorm genoten van deze week en kunnen niet wachten tot wij naar Bremen mogen! Yoooo!!

Foto: Gibbous moon. Göran Strand