Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina

Breadcrumb

21 november | Sven Kruizinga

Woensdagmiddag 21 november was de Athena-aula gevuld met vijfdeklassers. De reden: Stefan Hertmans kwam op bezoek. Alle leerlingen hadden bij Nederlands zijn theatertekst Antigone in Molenbeek gelezen. Een uur lang beantwoordde Hertmans leerlingenvragen.

Docent Nederlands Judith Nobels introduceerde de schrijver en begeleidde het gesprek. Namens iedere vijfde zat er één leerling op het podium, met vragenlijstje dat met de hele klas was voorbereid. Hertmans nam de vragen zeer serieus en hij wist de hele zaal al snel te boeien met uiteenzettingen over bijvoorbeeld extremisme in Molenbeek, over het dilemma van compassie versus ratio en over de rol van klassieke mythologie in moderne literatuur.  

Stefan Hertmans is al jaren een gevierd Vlaams auteur - een literaire duizendpoot die onlangs de AKO Literatuurprijs won met Oorlog en terpentijn. Hij is dit jaar gastschrijver aan de Universiteit Leiden. Dankzij de faculteit Nederlandse taal en cultuur mochten wij hem op school verwelkomen. Voorafgaande aan zijn bezoek hebben studenten van Hertmans met onze leerlingen een bijeenkomst gehouden waarin dieper werd ingegaan op zijn toneeltekst, maar ook op zijn poëzie

Hertmans toonde zich een man met een boodschap. "Ik hoop dat deze tekst aan het denken zet, dat hij wordt voorgelezen op scholen in Molenbeek." Ons heeft hij deze middag in ieder geval een hoop stof tot nadenken gegeven.