Breadcrumb

24 november | Saskia Hakkaart

Vier jongeren werden zaterdag 21 november namens de gemeente Leiden verrast met een Leids Jeugdlintje. De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan jongeren die zich op een bijzondere manier hebben ingezet voor hun omgeving. Het was voor de tiende keer dat de Leidse Jeugdlintjes werden uitgereikt, alleen gebeurde dat dit keer (buiten) aan huis.

Het Leidse Jeugdlintje werd dit jaar overhandigd aan Silke, Chaymae, Ghorzang en Rozemarijn. De jury van het Jeugdlintje prees de vier jongeren om hun positieve en inspirerende houding en hun inzet voor anderen: “Dat is een heldendaad op zich.” De lintjes werden uitgereikt door wethouders Marleen Damen (Jeugdzorg & Welzijn) en Paul Dirkse (Sport). Dat gebeurde aan huis en rekening houdend met voldoende afstand.

Ghorzang en Rozemarijn (beiden zesdeklasser op Socrates) werden door maatschappijleerdocent Saskia Hakkaart opgemerkt en zij heeft de desbetreffende organisaties gevraagd mee te werken aan de nominatie van deze twee leerlingen.


Ghorzang Rahimi (17) maakt bij het Stedelijk Gymnasium indruk met zijn proactieve en enthousiaste houding: “Hij verspreidt energie en vreugde.” Ghorzang zet zich vanuit school bijvoorbeeld in voor mensen die het minder hebben. Ook zette hij als lid van de M25 groep zich in voor de dak – en thuislozen uit Leiden. M25 is een onderdeel van de Bakkerij, en behoort tot de vaste vrijwilligersplekken voor klas 5 gymnasium. Samen met andere M25 leerlingen deelden ze zomerpakketjes uit aan Leids dak -en thuislozen als vervanging voor de jaarlijkse boottocht. Bovendien geeft Ghorzang iedere zaterdag ‘met een grote glimlach’ taekwondo-les aan jongerengroepen.

Rozemarijn Veldhuyzen (18) geeft vrijwillig zwemles aan kinderen bij haar zwem- en waterpolovereniging. Ook verzorgt ze zweminstructies aan volwassenen en ze gaf tot kort geleden trainingen dameswaterpolo. Alsof dat nog niet genoeg is, maakte ze ook onderdeel uit van commissies, zoals voor het jeugdkamp, de Grote Clubactie en de activiteitencommissie. Ook bij haar scoutingvereniging én op school is ze zeer actief met extra activiteiten. Én Rozemarijn heeft meerdere bijbaantjes. Dit alles leidde bij de jury van het Leidse Jeugdlintje tot verwondering: “Hoe houdt zij alle ballen in de lucht?”

De uitreiking van de Jeugdlintjes vond dit jaar buiten plaats bij de jongeren aan de deur, op veilige afstand in verband met de corona. Wethouder Marleen Damen (Jeugdzorg & Welzijn) reisde af naar Ghorzang en Silke, terwijl Paul Dirkse (Sport) een bezoek bracht aan Rozemarijn en Chaymae. Het lintje zelf en de bijbehorende bloemen en presentjes werden corona-proof overgedragen via een statafel. Vanuit de gedachte ‘jij maakt indruk op ons, dan maken wij indruk op jou’, kregen de jongeren ook een intense eenmans-haka voorgeschoteld, door een speciale haka-man. Een haka is een traditionele, woeste dans die bedoeld is om te imponeren. Een blijvende en krachtige indruk, die volgens de jury van het Leidse Jeugdlintje goed past bij de kracht van deze jongeren.

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.