Breadcrumb

16 mei | Frank Heesbeen

Vandaag starten twee klassen 5 maatschappijleer met "Het Experiment", een online ervaring waarin een voorstelling, een workshop en een nagesprek zijn verwerkt.

Het Experiment is gebaseerd Duitse hitfilm Die Welle waarin de groepsdynamiek tijdens een ontspoord klassenexperiment centraal staat. Via een podcast worden de leerlingen geconfronteerd met hun eigen groeps- en volggedrag. De interactieve workshop laat de leerlingen dit experiment ervaren en een theaterdocent van Het Nationale Theater leidt dit. 

Uit de flyer:

Na het succesvolle Bloedlink regisseert Casper Vandeputte opnieuw een confronterende en ontvlambare voorstelling met een groep jonge spelers. Het experiment laat je op het puntje van je stoel zitten en forceert je te zoeken naar de waarheid. 

Het experiment van een ambitieuze docent loopt flink uit de hand. Hij wil op een originele manier uitleggen hoe fascisme begint en buitensluiting ontstaat. Het spel dat hij daarvoor verzint wordt door sommige leerlingen zo fanatiek gespeeld dat het totaal ontspoort.

Een paar jaar na het experiment proberen een paar oud-leerlingen het drama wat dit veroorzaakte te reconstrueren. Elke leerling heeft zijn eigen verhaal en zijn eigen waarheid. Wat is er echt gebeurd? Wie geloof je? Wie volg je? De leerlingen komen terecht in een verwarrend spel vol uitsluiting met als inzet broederschap, solidariteit en geweld. Weet iemand nog wel waar de fantasie ophoudt en het echte leven begint? In Het Experiment stapelen leugens en geheimen zich steeds verder op. 

 

Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie over welke cookies en hoe wij deze gebruiken, kijk op onze cookie-pagina. Hier kun je tevens je cookie instellingen aanpassen. Naar de cookiepagina.